Ud Satın Alma Rehberi

Ud Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Türk Udu , dünyanın en iyi ududur. Arap udlarından daha kaliteli ses aralıklarına sahiptir. İcra ederken mükemmel bir keyif ve çalım konforu verir. Hafifliği ve özel işçiliği ile kullanılan ahşabın kalitesi açısından her zaman öndedir.

Türk Udu Fiyatları

Ürettiğimiz Türk Udu ortalama 2 bin dolar civarında. Bu fiyat mükemmel bir fiyat performans göstergesidir. Türk udunun ses yapısı çok yumuşak ve karakteristiktir. Orta Çağ Avrupa’sından müzik yapıyorsanız, Batı müziği veya Türk müziği ile ilerliyorsanız, bu tam size göre. Arap ezgilerini çok daha rahat ifade edebilirsiniz. Dizeler klavyeye yakındır. Bu nedenle gergin ve zorlayıcı bir oynanışı yoktur.

Ud Enstrümanı Nereden Alınır

Ud çalgısı mutlaka yapanın kendisinden satın alınmalıdır. Sipariş bazında çalıştığımız için garanti ve süreklilik esası vardır. Bir müzisyen bizden ud istediğinde onun için sıra dışı fikirler buluyoruz. İsteklerini yerine getiriyoruz ve onu memnun ediyoruz. Ud atölyesi olarak yılların getirdiği bilgi birikimi ve tecrübe ile müzisyenlere ve müzisyen adaylarına nakit ve kredi kartı ile ödeme imkanı sağlamaktayız.

Bir Ud Satın Alma Maliyeti Ne Kadardır?

İyi bir Ud almanın maliyeti ortalama 1000 – 3000 dolar arasındadır. Bu maliyeti, kullanılan ahşabın seçimi kadar profesyonel müzik aleti yapım bilgisi ve kıdemi de belirlemektedir. Kullanılacak ağaç malzemenin cinsi piyasadaki fiyatlar karşısında Türk udunun fiyat politikasını belirleyecektir.

Türk Udu mu Arap Udu mu Almalıyım?

Türkçe ve Arapça Ud arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız çalacağınız müziğin türüne göre hareket etmelisiniz. Dünyadaki hemen hemen her müzik türüyle bağ kurabilen tek bir Ud türü vardır ve bu da hiç şüphesiz Türk Udu’dur. Bunun birçok nedeni var, icra kolaylığı, enstrümanın tınısı, enstrümanın ergonomisi ve çok önemli bir nedeni de hafifliği. Bütün bu farklılıklar Türk udunda mevcuttur. Türk udu hafiftir, çalması rahattır ve çalım kolaylığının getirdiği keyifle uzun süre çalmaya uygundur. Her tür müzikle ilişki kurabilir. Fiyat, performans açısından liderdir.

Arap Udu İle Türk Udu Arasındaki Farklar

Arap udunun form uzunluğu 67 cm, genişliği 36 cm’dir. Arap udunda

tel uzunluğu 57 cm’dir. Türk udunda tel uzunluğu 58,5 cm’dir.

Türk Udu en yaygın ud müzik aletidir. Arap uduna göre hem daha yaygın hem de rağbet görmektedir. Türk Udu oldukça hafif, Arap Udu ise daha ağırdır. Türk Udu, Arap Udu’ndan daha küçüktür. Türk Udu ince bir ses tablasına sahiptir. Oynamayı daha rahat hale getirir. Sesi daha geniştir ve yayılmaya uygundur. Ud sesinin gürültüsüz ve temiz olmasını sağlar. Türk udunda 11 tel kullanılmaktadır.

En İyi Ud Çalgısı Hangisidir?

Udun kuvveti çok önemlidir. Profesyonel Oud hafiftir ve iyi bir güce sahiptir. Ses tablası özenle seçilmiş, baş eşik ile alt eşik arasındaki denge simetrik olarak yerleştirilmiştir. Klavyenin üstündeki dize yüksekliği idealdir. En iyi ud’u belirleyen, üreticisine kolayca ulaşabileceğiniz, danışabileceğiniz ve size fikir verebilecek atölye sahibidir ve sizi her zaman bekler. Bununla ilgili ud seçkisi içeriğimizi okuyabilirsiniz .

Ud Gitardan Daha mı Zor?

Ud çalmak gitar çalmaktan daha karmaşıktır. Tutuş ve pozisyonu öğrenirseniz gitarı daha rahat çalabilirsiniz. Ud, çok yumuşak dokunuşlarla doğru sesleri verebilen bir müzik aletidir. İşte ud hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler .

Ud Öğrenmek Zor Mudur?

Ud müzik aleti çok yönlülüğü ile bilinir. Ud çalan bir müzisyenseniz Türk müziği, Fars, Yunan, Çin, Hint, Japon, Orta Çağ Avrupa müziği gibi birçok müzik türünü çalabilirsiniz. Ud, birçok enstrümanın atasıdır. Ud, dünyanın en eski müzik aletidir. O kadar eskidir ki her kültürde bir karşılık bulabilir. Karmaşık, felsefi ve derin bir müzik aletidir. Tüm bunlara rağmen öğrenmesi çok kolay bir enstrümandır. Uddan korkmayın, hemen başlayın.

Ud Enstrüman Fiyatı

Dünyanın her yerinde profesyonelce ve uygun fiyat politikası ile çalışıyoruz. Ud siparişi vermek için linke tıklayabilirsiniz.